Dacia Duster – stylowy SUV przyjemny dla oka

Dacia to firma, która rozwinęła się i zyskała reputację marki samochodów w przystępnej cenie. Ich nowe modele, takie jak Duster, stanowią unikalne połączenie stylu, jakości i, co najważniejsze, ceny. Nowy Duster jest opisywany jako przystojny i stylowy, ale także z własnymi dziwactwami, które odróżniają go od innych samochodów w swojej klasie. Oryginalny Duster został wprowadzony na rynek w 2012 roku i do tej pory zdołał stać się jednym z najlepiej sprzedających się modeli. Nic dziwnego, że zdecydowali się wprowadzić nową wersję w tym roku z jeszcze bardziej atrakcyjnymi czynnikami niż wcześniej. Tutaj bierzemy dogłębne spojrzenie na nowy Dacia Duster i co oferuje dla tych, którzy szukają SUV umiarkowanej cenie.

Dacia Duster – recenzja

Nowa Dacia Duster to stylowy i kompetentny SUV, którego cena jest bardzo przystępna. Jest produkowany w Rumunii i bazuje na innych modelach Dacii, które istnieją od dziesięcioleci. Duster został pierwotnie zaprojektowany jako super-tani samochód na rynek południowoamerykański, ale stał się popularnym SUV-em dla tych, którzy chcą małego crossovera w Europie. Ma praktyczne wnętrze i dużo miejsca dla pasażerów i ładunku.

Prowadzi się płynnie i jest oszczędny dzięki niskoobrotowemu silnikowi diesla. Dacia Duster ma zadziorny urok i jest w dobrej cenie, ale nie jest to najbardziej ekscytujący samochód do jazdy. Jego główną wadą jest brak wyrafinowania, jest też dość staroświecki wewnątrz i na zewnątrz.

Dacia Duster jest jednym z kilku SUV-ów w klasie supermini, obok Hyundai Creta, Kia Sportage i Suzuki Ignis, i komfortowo przewyższa te modele. Stylistyka jest odważna, a linia dachu opada do tyłu, dając poczucie, że jest to SUV. Przód jest charakterystyczny, z szeroką kratą, którą flankują smukłe reflektory i duża maska. Tył jest prosty i czysty, a proporcje są dobre, z krótkimi zwisami i małym tyłem.

Wnętrze jest bardzo proste z podstawową deską rozdzielczą, dużym centralnym ekranem dotykowym i dwukolorowymi materiałowymi fotelami. Użyte materiały są ogólnie słabe, a układ elementów sterujących jest mylący. Wewnątrz jest jednak dużo miejsca, a wysoka linia dachu zapewnia dużo przestrzeni nad głową.

dacia-duster style=

Dacia Duster – test

Dacia Duster to dobrze wyceniony SUV, który jest zarówno stylowy, jak i przyjazny dla kieszeni. Duster to stylowy crossover, który występuje z małym silnikiem w szerokiej gamie poziomów specyfikacji. Za diesla i manualną skrzynię biegów trzeba będzie dodatkowo zapłacić, ale poza tym jest to bardzo niedrogi samochód. Dacia Duster to przestronny crossover, który jest wyposażony w mały silnik w szerokim zakresie poziomów specyfikacji. Trzeba będzie dopłacić za diesla i manualną skrzynię biegów, ale poza tym jest to bardzo niedrogi samochód.

Dacia Duster oferuje bardzo przestronną kabinę i bogate wyposażenie standardowe. Do wyboru są dwa silniki, benzynowy i wysokoprężny, przy czym diesel jest lepszą opcją. Benzyna jest powolna w reakcji i ma słaby moment obrotowy w dolnej części; diesel jest znacznie lepszy. Do wyboru są dwie skrzynie biegów, pięciobiegowa manualna lub sześciobiegowa automatyczna. Zawieszenie jest miękkie i komfortowe, ale na nierównym terenie może sprawiać wrażenie niestabilnego.

Dacia Duster – opinie klientów

Dacia ma reputację producenta niedrogich samochodów i SUV-ów, które cieszyły się dużą popularnością. Duster został przeprojektowany na 2019 rok i jest stylowym crossoverem, który jest wyposażony w mały silnik w szerokim zakresie poziomów specyfikacji. Będziesz musiał zapłacić dodatkowo za diesla i ręczną skrzynię biegów, ale poza tym jest to bardzo niedrogi samochód. Dacia Duster oferuje bardzo przestronną kabinę i bogate wyposażenie standardowe. Do wyboru są dwa silniki, benzynowy i wysokoprężny, przy czym diesel jest lepszą opcją. Benzyna jest powolna w reagowaniu i ma słaby moment obrotowy w dolnej części; diesel jest znacznie lepszy.

Zawieszenie jest miękkie i komfortowe, ale na nierównym terenie może sprawiać wrażenie niestabilnego. Kabina jest bardzo przestronna, a wyposażenie standardowe jest bardzo dobre jak na te pieniądze. Dacia Duster to świetny wybór dla kogoś, kto chce mieć stylowego crossovera, ale nie chce wydawać zbyt wiele pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *